суббота, 5 декабря 2015 г.

Механічні коливання


Якщо ви пропустили пояснення теми у четвер, пропоную чудовий відеоурок. На закріплення понять - декілька простих задач

1.Поплавок, який коливається на поверхні води, за 1 хвилину піднімається й занурюється 40 разів. Чому дорівнює період коливань поплавка?
2.Якою є частота коливань тіла, яке за 10 с здійснило 150 коливань?
3.Якщо в темряві спостерігати лампочку, яка гойдається на дроті, то можна побачит світну смугу, кінці якої є більш яскравими. Чому краї цієї смуги світліші, ніж середина?
Важливо!!! Учні, які не виконали домашнє завдання з теми "Обертальний рух" - виконайте на вівторок.

среда, 2 декабря 2015 г.

Період обертання, обертова частота


1. Чому дорівнює період обертання гвинта гелікоптера, якщо за 20 с він здійснює 400 обертів?
2. Обчисліть обертову частоту вала електродвигуна, якщо він здійснив 500 обертів за 10 секунд.
3. Яку частину повного кола проходить секундна стрілка за секунду?

воскресенье, 25 октября 2015 г.

Навчальний проект №2


Шановні семикласники та їх батьки! Запрошую вас взяти участь у реалізації нового проекту "В ритмі Сонця". Ваше першочергове завдання - зайти на блог проекту за посиланням. Познайомитися із завданнями, які я пропоную групам та обрати для себе відповідний напрямок досліджень. Після канікул я сформую групи та викладу настанови для роботи. Орієнтовна дата захисту 15 грудня. Перегляньте підготовчі матеріали блогу та оберіть тему. Обіцяю, що буде важко, але цікаво!

воскресенье, 18 октября 2015 г.

Рівномірний рух. Швидкість


Дома: читати ст.43-44, вивчити формули, виготовити карточки з буквами s,v,t. Додатково про швидкість можна прочитати тут..., а про швидкість у живій природі дізнаєтесь з повідомлення на цьому блозі
Письмово: 1. Швидкість зайця-15 м/с, дельфіна-72 км/год, корови-0,6 км/хв. Хто з них рухається найшвидше?
2. Під час грози ми спочатку бачимо блискавку, а потім чуємо грім. З чим це пов`язано?

среда, 14 октября 2015 г.

Траєкторія, шлях переміщення


1.М`яч впав з висоти 4 метра,відбився від підлоги і був зловлений на висоті 1 метр. Визначити шлях і переміщення м`яча.
2.Вагон рухається зі швидкістю 10 км/год. По периметру вагона бігає собака зі швидкістю 10 км/год відносно вагона. Який вигляд має траєкторія руху собаки відносно землі?

Задачі пропонували на всеукраїнському фізичному конкурсі "Левеня"

пятница, 9 октября 2015 г.

Наш перший проект


Ми справді намагалися зробити його цікавим,змістовним. Та ми ще тільки вчимося-виділяти головне у тексті,тримати увагу аудиторії,артистично розповідати. У нас все попереду. Цілих три проекта.

среда, 23 сентября 2015 г.

Завдання на четвер: Фізичні тіла. Фізичні явища


Створіть таблицю з графами: теплові, механічні, звукові, світлові,електричні,магнітні.Цю таблицю накресліть у робочому зошиті. Фізичні явища з даного нижче переліку занесіть до таблиці у відповідні графи: проходження струму у провіднику, відбивання світла дзеркалом, утворення роси, політ комара, орієнтація за компасом, говорить учитель, летить літак, нагрівання води, блискавка, грім, нейлонова тканина наелектризована, магніт притягує сталь, утворення тіні, біжить футболіст, магнітна буря, морський прибій.
Після виконання письмового завдання пропоную пограти у цікаву фізичну гру "Вгадай що в торбинці". Думаю,що вашим домашнім сподобається.

вторник, 15 сентября 2015 г.

Завдання на четвер: Одиниці вимірювання фізичних величин


Шановні семикласники! Після роботи над текстом 4 параграфа,спробуйте перетворити фізичні величини. Згадайте математику за п`ятий клас. Якщо виконання усього завдання буде для вас складним, то виконайте лише його частину, посильну саме для вас.

воскресенье, 13 сентября 2015 г.

Готуємо проект "Вінок слави"

Шановні семикласники! Розпочинаємо підготовку до реалізації проекту "Вінок слави". Термін підготовки - два тижні. Розповідаючи про вченого фізика, покажіть його портрет ( є в кабінеті ), коротко розкажіть про його відкриття, чим цікава була ця людина в свій час, автором яких цікавих висловів є даний вчений. Ваш виступ не повинен перевищувати трьох хвилин.Враховуйте, що текст виступу ви повинні пикріпити на стенд проекту. Для підготовки до проекту вам допоможе блог "Навчальні проекти Фізика 7 клас"

Завдання на вівторок: Молекули


І фізики, і лірики читають параграфи 6,7,8. Відповідають на питання до відповідного параграфа. Крім того лірикам бажано створити літературний твір про молекули - вірш, пісню, а можливо казку.

понедельник, 7 сентября 2015 г.

Завдання на вівторок: Схема наукового пізнання


Використовуючи текст 3 параграфа, або інші джерела інформації чи власні роздуми, запишіть схему наукового пізнання для конкретного прикладу. Оформлення запису-схема чи текст значення не мають. Якщо це завдання здалося вам складним, тоді наведіть конкретні приклади з`вязку фізики з іншими науками.

среда, 2 сентября 2015 г.